Jak urządzić kącik do spania dla Noworodka i zapewnić mu bezpieczny sen?

Dom i wnętrze

Spójrzmy prawdzie w oczy: sen jest na wagę złota, gdy masz dziecko. Przy karmieniu do późnych godzin nocnych, porannym ukojeniu i wszystkim pomiędzy, ważne jest, aby stworzyć przestrzeń jak najbardziej zen jak to tylko możliwe. Chcesz pokoju, który jest ciemny, kiedy chcesz, jasny, kiedy tego potrzebujesz, wystarczająco ciepły i co najważniejsze wygodny dla Ciebie i Twojego dziecka.

Komfort jest kluczem!

Tak jak rodzice muszą być zadowoleni z wyglądu pokoju dziecinnego, tak samo powinni być zadowoleni z jego atmosfery: będą spędzać w nim dużo czasu. Wygodny fotel bujany jest niezbędny, niezależnie od tego, czy karmisz piersią, czy nie. Mamy, tatusiowie, nianie i wszyscy, którzy opiekują się dzieckiem, dobrze z tego skorzystają. Załaduj do niego poduszki, narzuty lub cokolwiek innego, co pozwoli ci się w nim wtopić. Idealnie powinno to być krzesło, na którym możesz wygodnie spać w razie potrzeby. Twój komfort pomoże Twojemu dziecku na dłuższą metę.

Ten pokój jest bardziej używany niż prawie każdy inny w domu. To nie tylko miejsce, w którym śpi Twoje dziecko, ale także stołówka, garderoba, łazienka i pomieszczenie do sprzątania. Organizacja jest kluczem. Musisz znaleźć rzeczy w środku nocy i spokojnie podczas drzemki. Jako rodzic poczujesz się lepiej, jeśli wszystko będzie na swoim miejscu i będziesz mógł znaleźć coś w mgnieniu oka.

Rozświetl przestrzeń – projekty wnętrz

Oświetlenie to podstawa, a ściemniacz to prezent dla rodziców. Pozwala na wyłączenie światła przed snem i stworzenie „sennego” nastrojowego oświetlenia. Umożliwia również wchodzenie i wychodzenie w nocy, aby sprawdzić, co dzieje się z dzieckiem, nie przeszkadzając mu. Jeśli nie chcesz zajmować się okablowaniem elektrycznym, istnieją ściemniacze, które możesz dodać do lamp. Zachęca się również do „oświetlenia zadań”, czyli świateł dostosowanych do różnych zadań. Oprócz górnego światła możliwe jest umieszczenie światła na przewijaku, dzięki czemu możesz zobaczyć każdą część dziecka, którą możesz potrzebować, a także lampkę do czytania na czas książki.

Wskazówki dotyczące bezpiecznego snu

Za każdym razem kładź dziecko do snu na plecach (w nocy i na drzemki) Niemowlęta do spania zawsze powinny być układane na plecach. Zdrowe niemowlęta i noworodki nie duszą się ani nie mają problemów ze snem na plecach.

Kiedy Twoje dziecko może samodzielnie przewrócić się z pleców na brzuch, nie ma potrzeby przewracania go na plecy, jeśli przewraca się we śnie.
Nie używaj przedmiotów, które podpierają dziecko w jednej pozycji podczas snu. Jeśli stan zdrowia Twojego dziecka wymaga innej pozycji do spania, przedyskutuj z lekarzem bezpieczne opcje zaspokojenia potrzeb dziecka.

Kiedy dziecko nie śpi, do zdrowego rozwoju potrzebny jest pewien nadzorowany „czas na brzuszku” (leżenie na brzuchu). Zapobiega to również tymczasowym spłaszczeniu, które mogą rozwinąć się z tyłu głowy dziecka.
Połóż dziecko na twardej, wolnej od zagrożeń powierzchni

Użyj łóżeczka, kołyski lub gondoli z twardym materacem, obcisłym prześcieradłem i bez ochraniaczy, poduszek, ciężkich koców lub zabawek. Upewnij się, że łóżeczko, kołyska lub gondola spełnia przepisy bezpieczeństwa.

Nigdy nie śpij z dzieckiem ani nie pozwól mu spać samotnie na miękkim materacu, kanapie, krześle, dmuchanym materacu, poduszce, kożuchu, kołderce lub łóżku wodnym.

Niektóre dzieci zasypiają podczas podróży w foteliku samochodowym. Miej oko na dziecko śpiące w samochodzie i wyjmij je z fotelika po dotarciu do celu. Niemowlęta nie powinny spać w foteliku samochodowym, wózku, huśtawce lub leżaczku, ponieważ ich drogi oddechowe mogą być utrudnione.

Uważnie rozważ ryzyko związane z dzieleniem łóżka
Najbezpieczniejszym miejscem do spania dla Twojego dziecka są jego plecy, w zatwierdzonym łóżeczku obok Twojego łóżka. Jednak dzielenie łóżka jest powszechną praktyką w wielu rodzinach ze względu na tradycje kulturowe lub osobiste preferencje. Niektóre rodziny będą dzielić łóżko, nawet jeśli tego nie planowały.

W pewnych okolicznościach dzielenie łóżka jest szczególnie ryzykowne i należy ich unikać. Dzieci urodzone przedwcześnie lub z niską urodzeniową masą ciała są bardziej narażone na urazy podczas dzielenia łóżka. Ryzyko wzrasta również w przypadku palenia w domu, palenia w czasie ciąży lub gdy dorośli w łóżku są mniej czujni z powodu działania alkoholu, leków lub innych środków odurzających.

Dom i wnętrze
Nowoczesne Aranżacje Salonu z Jadalnią: Inspirujące Pomysły

Planowanie aranżacji salonu połączonego z jadalnią to wyjątkowe wyzwanie, ale również szansa na stworzenie przestrzeni, która będzie emanować harmonią i elegancją. Warto zadbać o każdy detal, by osiągnąć pożądany efekt. Analiza Przestrzeni: Na początek warto dokładnie przeanalizować dostępną przestrzeń, uwzględniając zarówno wymiary pomieszczenia, jak i jego kształt oraz układ okien …

Dom i wnętrze
Twój Dom, Twoje Hobby: Kreowanie Przestrzeni, Która Odzwierciedla Twoje Zainteresowania

Jest wiele różnych sposobów na to, aby twój dom odzwierciedlał Twoje zainteresowania i pasje. Jednym z nich jest kreowanie przestrzeni, która jest idealna do wykonywania Twojego hobby. Możesz stworzyć pomieszczenia, które będą służyć jako miejsce do praktykowania swojej pasji, ale także będą ładne i funkcjonalne. W tym artykule dowiesz się, …

Dom i wnętrze
Dom i Wnętrze: Blogi Pełne Inspiracji do Tworzenia Przestrzeni Marzeń

Dom to przestrzeń, w której spędzamy najwięcej czasu. To miejsce, w którym możemy odpocząć, zrelaksować się i przeżyć chwile pełne emocji. Wnętrze domu odzwierciedla naszą osobowość i styl życia. Bez względu na to, czy jesteśmy minimalistami, czy preferujemy bogate wzory i kolorowe akcenty, z pewnością znajdziemy blogi pełne inspiracji, które …