Kiedy budynek jest uznawany za dom wielorodzinny?

Dom i wnętrze

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi decyduje się na inwestowanie w nieruchomości, zarówno na cele mieszkaniowe, jak i inwestycyjne. Jednym z popularnych typów budynków są domy wielorodzinne, które składają się z kilku niezależnych mieszkań. W tym artykule przyjrzymy się bliżej, kiedy budynek jest uznawany za dom wielorodzinny.

Definicja domu wielorodzinnego

Dom wielorodzinny to budynek składający się z co najmniej dwóch niezależnych mieszkań. Każde mieszkanie posiada oddzielne wejście, kuchnię i łazienkę. Budynki wielorodzinne mogą być zbudowane w różnych konfiguracjach, takich jak bloki mieszkalne, kamienice czy bliźniaki.

Wielkość budynku

Kolejnym czynnikiem, który decyduje o tym, czy budynek jest uznawany za dom wielorodzinny, jest jego wielkość. W Polsce, domy wielorodzinne to zazwyczaj budynki trzy- lub czteropiętrowe, składające się z kilku mieszkań. W przypadku większych budynków, np. bloków mieszkalnych, może być ich nawet kilkadziesiąt.

Funkcja budynku

Kolejnym ważnym czynnikiem jest funkcja budynku. Domy wielorodzinne są zazwyczaj przeznaczone na cele mieszkaniowe, czyli do zamieszkiwania przez kilka rodzin. Mogą jednak również pełnić funkcję inwestycyjną, np. jako wynajmowane mieszkania lub apartamenty.

Podsumowując, dom wielorodzinny to budynek składający się z co najmniej dwóch niezależnych mieszkań, każde z oddzielnym wejściem, kuchnią i łazienką. Budynki te są zazwyczaj trzy- lub czteropiętrowe i przeznaczone na cele mieszkalne. Wybierając inwestycję w dom wielorodzinny, warto pamiętać o aspektach takich jak lokalizacja, stan techniczny budynku oraz potencjał inwestycyjny.

Dom i wnętrze
Meble fornirowane – co to znaczy i dlaczego warto wybrać?

Jeśli planujesz zakup mebli do swojego dom-u lub mieszkania, to na pewno natknąłeś się na termin “meble fornirowane”. Co to takiego i dlaczego warto się nimi zainteresować? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule. Czym są meble fornirowane? Fornirowanie to proces wykończenia mebla, w którym na powierzchnię materiału, zwykle …

Dom i wnętrze
Meble DIY – jak zrobić je samemu i oszczędzić?

Meble DIY, czyli meble zrób to sam, to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą zaoszczędzić na zakupie mebli, ale jednocześnie posiadają pewne umiejętności manualne i chęci do tworzenia czegoś samodzielnie. W tym artykule podpowiadamy, jak zrobić meble samemu i oszczędzić na ich zakupie. Wybór projektu mebla Na początku warto zdecydować, …

Dom i wnętrze
Skąd ludzie mają pieniądze na dom? Poznaj sposoby na zdobycie funduszy na wymarzone mieszkanie

Marzenie o własnym domu to marzenie wielu osób. Jednak, jak się okazuje, nie każdy może pozwolić sobie na jego zakup lub budowę. Skąd zatem ludzie mają pieniądze na dom? W tym artykule przedstawiamy kilka sposobów na zdobycie funduszy na wymarzone mieszkanie. Kredyt hipoteczny Kredyt hipoteczny to najpopularniejszy sposób na sfinansowanie …