Przełam nowoczesność we wnętrzach

Dom i wnętrze

Niektóre style aranżacji wnętrz mogą być oczywiste. Ale wiele z najbardziej pożądanych i wpływowych stylów projektowych ostatnich kilku lat wymaga nieco więcej wyjaśnień… a kiedy nowy wygląd zapożycza się z innych, bardziej ugruntowanych stylów lub nada świeżego akcentu ukochanemu klasykowi, staną się bardziej skomplikowane.

Jeśli nie możesz odróżnić minimalistycznego wnętrza od tego z połowy wieku, jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Chociaż linie nie zawsze są tak cięte i suche, istnieje kilka głównych zasad każdego stylu aranżacji wnętrz, które mogą pomóc Ci zidentyfikować nawet najbardziej eklektyczny dom. Zobacz jak może powstać buduarowe wnętrze w nowoczesnym wydaniu.

Możliwość łatwego zidentyfikowania każdego stylu wystroju wnętrza to coś więcej niż sprytna sztuczka na imprezę — może również pomóc Ci zdefiniować swój własny styl i znaleźć więcej tego, do czego dążysz. Może również dać ci pozwolenie na mieszanie i dopasowywanie w zależności od twojej intuicji i wrażliwości, a także rzucanie tych etykiet na wiatr — jeśli tego wymaga twój osobisty styl. Oczywiście te style i trendy zmieniają się szybko z miesiąca na miesiąc, więc zawsze jest coś nowego do nauczenia się. A jeśli wylądujesz na zupełnie nowym stylu, śmiało nadaj mu nazwę — być może po prostu napiszemy o tym w przyszłym tygodniu.

Nowoczesna tradycyjność

Chociaż w ciągu ostatnich kilku lat w dużej mierze zajęło to miejsce w bardziej swobodnym stylu, tradycyjne wzornictwo przeżywa swego rodzaju renesans, a my ponownie zakochujemy się w okazałych pokojach i pięknych antykach.

Nietrudno wywnioskować, że tradycyjne wzornictwo inspirowane jest – zgadliście – tradycją. W szczególności tradycje XVIII i XIX-wiecznych wnętrz europejskich, choć w bardziej ponadczasowym ujęciu. Symetria, harmonia i dyskretna elegancja to cechy definiujące.

Klasyczne meble, misterne detale i bogata kolorystyka obfitują w tradycyjne wnętrza, dając w efekcie przestrzenie zdecydowanie formalne, ale funkcjonalne. Kolejnym ważnym elementem jest architektura, w której istotną rolę odgrywają szczegółowe prace rzemieślnicze, takie jak listwy koronowe i boazerie.

Średniowieczna nowoczesność

Trend, który się utrzyma. Ludzie często chcą mieszać ten styl z klimatem bohemy lub glamour, aby odzwierciedlić ich osobowość. Może być odważny i zabawny lub lekki i przewiewny. Częścią tego, co kochamy w tym wyglądzie, który charakteryzuje się geometrycznymi i falistymi kształtami, takimi jak szpilki do włosów i stylami mebli „ameba” lub „fasolka nerkowata” oraz ciepłymi odcieniami drewna, jest to, jak można go dostosować. „Ten styl jest idealny dla starszych domów lub tych, którzy cenią meble i akcesoria w stylu retro.

Dom i wnętrze
Ozdoby z płyty MDF

Płyta MDF (z angielskiego Medium Density Fibreboard) to materiał drewnopochodny, najczęściej wykorzystywany w meblarstwie i wykończeniach wnętrz. Wykonana jest na bazie rozwłóknionej tkaniny drzewnej. Płyta MDF jest płytą pilśniową, w której skład wchodzą wióry drzewne o średniej wielkości. Utwardza się je specjalnie do tego stworzonymi preparatami, które zwiększają parametry płyty …

Dom i wnętrze
Jak wykończyć mieszkanie na wynajem ?

Dziś wiele osób kupuje nieruchomość nie dla siebie, ale jako inwestycję, więc kwestia aranżacji mieszkania na wynajem jest bardzo istotna. W tym artykule przyjrzymy się, jak uatrakcyjnić mieszkanie dla najemcy tak aby w przyszłości zwróciła nam się ta inwestycja. Właściciele chcący wynająć mieszkanie często zadają te same pytania: Jak należy …

Dom i wnętrze
Jak prać skutecznie? Jak pozbyć się plam?

Wychodzisz na kolację i upuszczasz pokryty sosem widelec na swoją białą sukienkę. Dziecko bawi się się na zewnątrz i zdajesz sobie sprawę, że jego kolana są pokryte plamami trawy. Dajesz swojemu ukochanemu kilka dodatkowych buziaków, ale zostawiasz szminkę na jego kołnierzyku. Spędzamy tyle czasu w naszych ulubionych ubraniach, że to …