Jak prać skutecznie? Jak pozbyć się plam?

Dom i wnętrze

Wychodzisz na kolację i upuszczasz pokryty sosem widelec na swoją białą sukienkę. Dziecko bawi się się na zewnątrz i zdajesz sobie sprawę, że jego kolana są pokryte plamami trawy. Dajesz swojemu ukochanemu kilka dodatkowych buziaków, ale zostawiasz szminkę na jego kołnierzyku.
Spędzamy tyle czasu w naszych ulubionych ubraniach, że to niemożliwe, żebyśmy nigdy, przenigdy ich nie pobrudzili Nigdy nie widzisz nadchodzących plam, ale wydaje się, że są one skierowane na ciebie (jak tłuszcz, który wyskakuje z patelni na koszulę!)

Niezależnie od tego, czy to twoja ulubiona bluzka, czy nowiutkie szorty twojego syna, nie wzdychaj jeszcze z frustracji. Te pozornie niemożliwe plamy — czerwone wino, krew, herbata — nie są tak trudne, gdy zaatakuje się je pod odpowiednim kątem. Mamy kilka wskazówek i sztuczek, które pozwolą usunąć niechciane plamy z tkanin.
Ważne jest, aby pamiętać, że nie wszystkie poprawki działają za każdym razem, więc nie poddawaj się całkowicie, jeśli konkretny trik nie usuwa całkowicie plamy. Próbuj dalej – prawdopodobnie w końcu jakaś taktyka zadziała. Inną kardynalną zasadą usuwania plam jest to, że nigdy, przenigdy nie przepuszczaj ubrania przez nagrzaną suszarkę, chyba że masz całkowitą pewność, że plama została usunięta. Spowoduje to jedynie utrwalenie plamy i tym samym stanie się trwałą, denerwującą częścią twojego życia.

Awaryjne usuwanie plam

Czerwone wino lub zupa pomidorowa po prostu nie pasują do stroju, który tak mozolnie szykujesz na ten wyjątkowy wieczór. Jeśli wylejesz coś na ubranie, gdy jesteś poza domem, nie panikuj. Wystarczy wykonać kilka prostych kroków, aby usunąć tę uciążliwą plamę! Po pierwsze, upewnij się, że nigdy nie szorujesz ani nie pocierasz rozlanej substancji. Zamiast tego przetrzyj ostrożnie białą szmatką. Nie masz pod ręką białej szmatki? W mgnieniu oka kawałek białego chleba zadziała, co jest bardzo pomocne, jeśli jesteś w restauracji!

Plama na bazie oleju, jak z sosu sałatkowego, może być również usuwana ze składnikami ze stołu. Wystarczy posypać solą, odstawić na chwilę, a następnie strzepnąć przyprawę z ubrania. Voila! Sól powinna wchłonąć olej.
Następnie kontynuuj usuwanie plamy, traktując ją tym, co masz do dyspozycji. Oczywiście, pisak do plam byłby świetny, ale woda sodowa lub zwykła woda też działają dobrze. Nie nakładaj zbyt mocno, zamiast tego użyj rogu serwetki. Następnie kontynuuj osuszanie, aż plama całkowicie zniknie.
Jeśli jesteś w pobliżu pralki — powiedzmy, romantyczna kolacja w domu? — możesz stworzyć prosty, ale skuteczny odplamiacz, łącząc sok z cytryny z kremem na kamień nazębny. Wypierz ubranie, a ślady, o których myślałeś, że pozostaną na zawsze, znikną.

Plamy z trawy

Nic tak nie wysysa radości z gry i zabawy na powietrzu, jak brzydka plama trawy. Jeśli wzdrygasz się na myśl o tym, że twoje dzieci źle się bawią na podwórku z powodu pracy, którą będziesz musiała później włożyć w ich ubrania, nie martw się więcej. Plamy z trawy nie są tak niezwyciężone, jak się wydaje.

Jednym z najfajniejszych sposobów na usunięcie plam z trawy jest produkt, który wszyscy mamy – pasta do zębów! Plamy z trawy na ubraniach można usunąć starą szczoteczką do zębów i zwykłą białą pastą do zębów; tylko upewnij się, że używasz odmiany pasty, a nie żelu. Wyciśnij niewielką ilość pasty do zębów na plamę, a następnie zanurz szczoteczkę w czystej wodzie i użyj jej do usunięcia plamy. Powtórz ten proces w razie potrzeby, aby usunąć wszystkie plamy. Opłucz obszar i wypierz ubranie jak zwykle.

Plamy krwi

Jeśli skaleczysz się, prawdopodobnie bardziej koncentrujesz się na znalezieniu bandaża i niektórzy na tym, aby nie zemdleć, niż na utrzymywaniu ubrań w nienaruszonym stanie. Kiedy już kurz opadnie, poplamione ubranie tylko dodaje zniewagi dosłownemu zranieniu. Jednak nie musisz godzinami próbować usunąć plamę krwi. Po prostu użyj naszej szybkiej i łatwej sztuczki, aby zamienić ból w odległe wspomnienie!

Aby usunąć plamy krwi z odzieży, użyj 3% nadtlenku wodoru — tego, który znajdziesz w apteczce pierwszej pomocy. Namocz plamę w wodzie utlenionej, użyj paznokcia lub ostrza noża do masła, aby rozluźnić i zeskrobać krew, a następnie spłucz ją większą ilością wody utlenionej. Następnie wypierz jak zwykle. W większości przypadków będziesz mieć więcej szczęścia w usuwaniu plam — zwłaszcza plam z krwi — jeśli zapierzesz je natychmiast po ich wystąpieniu, zanim plamy zdążą wyschnąć.

Nie martw się jednak zbytnio, jeśli nie masz łatwego dostępu do nadtlenku wodoru. Bez względu na to, jak to nazwiesz, cola/soda jest mistrzem w usuwaniu plam krwi w mgnieniu oka. Wystarczy namoczyć plamę, najlepiej na noc, w sodzie. Następnie wypierz jak zwykle.
Jeszcze inną metodą usuwania krwi z odzieży jest zwilżenie zabrudzonego obszaru tkaniny wodą, posypanie go zwykłą starą solą stołową, przetarcie jednej połowy plamy o drugą do pracy w soli i rozluźnienie plamy, a następnie natychmiastowe wypranie ubrania tak, jak zwykle. Powodzenia!

Dom i wnętrze
Nowoczesne Aranżacje Salonu z Jadalnią: Inspirujące Pomysły

Planowanie aranżacji salonu połączonego z jadalnią to wyjątkowe wyzwanie, ale również szansa na stworzenie przestrzeni, która będzie emanować harmonią i elegancją. Warto zadbać o każdy detal, by osiągnąć pożądany efekt. Analiza Przestrzeni: Na początek warto dokładnie przeanalizować dostępną przestrzeń, uwzględniając zarówno wymiary pomieszczenia, jak i jego kształt oraz układ okien …

Dom i wnętrze
Twój Dom, Twoje Hobby: Kreowanie Przestrzeni, Która Odzwierciedla Twoje Zainteresowania

Jest wiele różnych sposobów na to, aby twój dom odzwierciedlał Twoje zainteresowania i pasje. Jednym z nich jest kreowanie przestrzeni, która jest idealna do wykonywania Twojego hobby. Możesz stworzyć pomieszczenia, które będą służyć jako miejsce do praktykowania swojej pasji, ale także będą ładne i funkcjonalne. W tym artykule dowiesz się, …

Dom i wnętrze
Dom i Wnętrze: Blogi Pełne Inspiracji do Tworzenia Przestrzeni Marzeń

Dom to przestrzeń, w której spędzamy najwięcej czasu. To miejsce, w którym możemy odpocząć, zrelaksować się i przeżyć chwile pełne emocji. Wnętrze domu odzwierciedla naszą osobowość i styl życia. Bez względu na to, czy jesteśmy minimalistami, czy preferujemy bogate wzory i kolorowe akcenty, z pewnością znajdziemy blogi pełne inspiracji, które …