Jakie lampy do biura wybrać?

Dom i wnętrze

Potrzebujesz dobrego oświetlenia, niezależnie od tego, czy siedzisz w biurze przez cały dzień, czy tylko przez kilka godzin. Należy wziąć pod uwagę dwa czynniki – skuteczne oświetlenie obszaru, w którym będziesz pracować, oraz wybór odpowiedniego oświetlenia do rodzaju wykonywanej pracy.

Lampa biurkowa LED – dodatki do domu

Oświetlenie biurowe LED tworzy lepsze środowisko pracy i oszczędza pieniądze. Źródło światła LED zapewni najbardziej efektywne oświetlenie miejsca pracy, a przy zakupie nowej lampy biurowej warto pamiętać o kilku innych zaletach diod LED.
Żarówki LED mają długą żywotność – od 10 do 25 lat – więc minie sporo czasu, zanim trzeba będzie je wymienić. Zużywają również znacznie mniej energii niż tradycyjne żarówki, a zauważysz różnicę na rachunku za energię elektryczną. Ostatnią zaletą diod LED jest to, że nie wydzielają ciepła, dzięki czemu nie wpływają na klimat w Twoim biurze.
Lampy biurkowe niekoniecznie muszą wykorzystywać diody LED, ale taki wybór uważany jest za optymalny. Wbudowane źródło światła LED kieruje cały strumień świetlny w dół na miejsce pracy, czyli dokładnie tam, gdzie chcesz.Niektóre lampy posiadają również odchylaną głowicę, dzięki czemu dostosowanie lampy do własnych potrzeb jest jeszcze łatwiejsze.

Lampy sufitowe do biura– co trzeba wiedzieć

Zanim wybierzesz lampę sufitową lub wiszącą do swojego biura, zastanów się nad swoim biurkiem. Zawsze dobrze jest jak najlepiej wykorzystać naturalne światło w pomieszczeniu, dlatego należy ustawić biurko tak, aby światło dzienne wpadało z boku – pomaga to uniknąć odbić na ekranie komputera. Ta sama zasada dotyczy sztucznego oświetlenia. Umieszczenie lampy sufitowej lub wiszącej nad lub tuż przed ekranem spowoduje odbicia, dlatego zaleca się głównie ustawienie jej z boku. Poeksperymentuj z różnymi lokalizacjami, zanim wyciągniesz skrzynkę z narzędziami i zainstalujesz lampę na stałe. Wysokość też jest czynnikiem. Dobra rada to powieszenie lampy co najmniej 120 cm nad powierzchnią roboczą, ale jeśli Twoje biuro ma wysoki sufit, możesz zawiesić lampę tak wysoko, jak chcesz.
Dużo lamp ma teraz wieloodcieniowy systemowi PH 5, który zapewnia rozproszone oświetlenie i jest w 100% nieoślepiający.
Do tego szeroki wybór sprawia że możesz wybrać uroczą zawieszkę, ulubiony kolor i kształt oraz odpowiedni rozmiar. PH 5 wytwarza wysokiej jakości światło robocze, skutecznie osłaniając miejsce pracy bez oślepiania. Aby uzyskać optymalne oświetlenie robocze, należy ustawić temperaturę barwową na około 4000 kelwinów; aby uzyskać dodatkowy zastrzyk energii, podbij go do 6500 kelwinów.

Ergonomiczne lampy biurkowe

Dobre oświetlenie jest koniecznością, gdy siedzisz przy biurku i ciężko pracujesz. Kiedy to oświetlenie przybiera formę lampy biurkowej, ważne jest, aby oświetlenie pochodziło z boku i poniżej poziomu oczu – to najlepszy sposób na uniknięcie odbić na ekranie komputera i oślepienia przez lampę. Zaleca się umieszczenie lampy po przeciwnej stronie od dominującej ręki, tj. jeśli jesteś praworęczny, ustaw lampę po lewej stronie itp. (Ostatnia wskazówka dotycząca unikania odbić na ekranie – jeśli pracujesz w pobliżu okna, ustaw ekran pod kątem 90° do okna.)

Dobrym pomysłem jest wybór lampy biurkowej, która jest elastyczna/regulowana, dzięki czemu możesz ustawić ją dokładnie tam, gdzie jej potrzebujesz. Lampa z asymetrycznym rozsyłem światła to kolejny praktyczny wybór, ponieważ zwiększa ilość światła rzucanego z boku na powierzchnię roboczą.
Podczas gdy lampy biurkowe i stołowe są najczęstszym wyborem do oświetlenia miejsca pracy, głównie ze względu na ich elastyczność i przenośność, w coraz większej liczbie biur widzimy kinkiety. Na rynku dostępnych jest wiele praktycznych, regulowanych kinkietów, które idealnie nadają się do użytku biurowego – charakteryzują się wysokim strumieniem świetlnym i wyjątkową elastycznością.
W obecnych lampach kinkietowych cały korpus lampy jest regulowany, co daje pełną kontrolę nad jego światłem. W większości głowica lampy również się przechyla, dzięki czemu możesz skierować światło dokładnie tam, gdzie jest potrzebne.

 

Dom i wnętrze
Ozdoby z płyty MDF

Płyta MDF (z angielskiego Medium Density Fibreboard) to materiał drewnopochodny, najczęściej wykorzystywany w meblarstwie i wykończeniach wnętrz. Wykonana jest na bazie rozwłóknionej tkaniny drzewnej. Płyta MDF jest płytą pilśniową, w której skład wchodzą wióry drzewne o średniej wielkości. Utwardza się je specjalnie do tego stworzonymi preparatami, które zwiększają parametry płyty …

Dom i wnętrze
Przełam nowoczesność we wnętrzach

Niektóre style aranżacji wnętrz mogą być oczywiste. Ale wiele z najbardziej pożądanych i wpływowych stylów projektowych ostatnich kilku lat wymaga nieco więcej wyjaśnień… a kiedy nowy wygląd zapożycza się z innych, bardziej ugruntowanych stylów lub nada świeżego akcentu ukochanemu klasykowi, staną się bardziej skomplikowane. Jeśli nie możesz odróżnić minimalistycznego wnętrza …

Dom i wnętrze
Jak wykończyć mieszkanie na wynajem ?

Dziś wiele osób kupuje nieruchomość nie dla siebie, ale jako inwestycję, więc kwestia aranżacji mieszkania na wynajem jest bardzo istotna. W tym artykule przyjrzymy się, jak uatrakcyjnić mieszkanie dla najemcy tak aby w przyszłości zwróciła nam się ta inwestycja. Właściciele chcący wynająć mieszkanie często zadają te same pytania: Jak należy …